Kockázatértékelés

A törvényben előírt munkavédelmi kockázatértékelés teljes körűen elvégezzük az Ön Vállalkozása számára. Kockázatértékelési vizsgálatunkat személyre szabottan az Ön vállalkozására, a vállalkozási területén jellemző kockázatokra terjed ki.                                                           

A munkakörnyezeti kockázatok már egy irodában (például könyvelő, vagy ügyvédi iroda) is szép számmal jelen lehetnek. Gondoljunk csak az informatikai eszközöket összekötő kábelekre, és a bennük megbotló munkatársakra. Reméljük nincs a közelben ablak,  üveg asztal, vagy vitrin, amibe még bele is esik a delikvens. Sajnos egy jelentéktelen megbotlásnak is lehetnek komoly következményei.

Ha az Ön munkatársai szerszámokkal, termelő gépekkel, gyártósorokkal dolgoznak, életbevágó a megfelelő védőeszköz, védőruha, illetve védő burkolat a berendezésekre.

Sokunknak eszébe sem jut, de például a zajos gépek hosszú, távú komoly egészség károsodást okozhatnak a megfelelő zajártalom elleni védekezés nélkül. 

Munkatársaink felesleges költségek Önre erőltetése nélkül, gyorsan és pontosan felmérik munkavédelmi szempontból azokat a veszélyeket, amelyeket vállalkozása, üzeme, gyára hordoz az Ön, a munkatársai és a látogatói biztonságára nézve.  

Munkatársaink megállapításaikat jegyzőkönyvben rögzítik, amelynek végén javaslatot tesznek a feltárt hiányosságok, veszélyforrások megszüntetésére.

Az általunk készített kockázatkezelési jegyzőkönyvek mindenben megfelelnek a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény rendelkezéseinek.

Ügyfeleink külön kérésére a feltárt hiányosságok, veszélyforrások megszüntetését célzó intézkedések kidolgozásában és végrehajtásában is szerepet tudunk vállalni. Részvételünkkel biztosítjuk, hogy az eszközölt változtatások a kívánt cél szerint valósuljanak meg a lehető legoptimálisabb feltételek mellett.

A munkavédelemről szoló 1993. évi XCIII: törvény (Mtv.) 54.§ 2. szerint a munkáltatónak rendelkeznie kell kockázatértékeléssel, amelyben köteles azonosítani, minősíteni és értékelni a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatokat. A munkavédelmi kockázatértékelés során a munkáltató azonosítja a várható veszélyeket (veszélyforrásokat, veszélyhelyzeteket), valamint a veszélyeztetettek körét, felbecsüli a veszély jellege (baleset, egészségkárosodás) szerint a veszélyeztetettség mértékét. A kockázatértékelésnek ki kell terjednie a kapcsolódó dokumentumokra, munkaeszközökre, technológiára, tevékenységre, munkakörnyezetre, munkakörökre és a munkavállalók munkavédelmi felkészültségére. A kockázatértékelés keretein belül a munkáltatónak rendelkeznie kell egységes és átfogó megelőzési stratégiával, amely kiterjed a munkafolyamatra, a technológiára, a munkaszervezésre, a munkafeltételekre, a szociális kapcsolatokra és a munkakörnyezeti tényezők hatására. A munkáltató a kockázatértékelést a tevékenység megkezdése előtt, azt követően indokolt esetben, de legalább 3 évente köteles elvégezni. Indokolt esetnek kell tekinteni, ha változik az alkalmazott tevékenység, technológia, munkaeszköz, munkavégzés. Indokolt eset minden olyan, az eredeti tevékenységgel összefüggő változtatás, amelynek eredményeképpen a munkavállalók egészségét, biztonságát meghatározó munkakörülményi tényezők megváltozhattak. Ide tartozik a munkahelyi klíma-, zaj-, rezgésterhelés, valamint légállapotokat befolyásoló – gázállapotú, por, rost – légszennyezők minőségi, illetve mennyiségi változása is.

Soron kívül el kell végezni a kockázatértékelést, ha az alkalmazott tevékenység, technológia, munkaeszköz, munkavégzés módjának hiányosságával összefüggésben bekövetkezett munkabaleset, fokozott expozíció, illetve foglalkozási megbetegedés fordult elő.

A munkavédelmi kockázatértékelés készítése munkabiztonsági, illetve munka egészségügyi szaktevékenységnek minősül, munkavédelmi szakvégzettséghez kötött.

Kockázatértékelési szolgáltatásaink